gora

Wiosna w pracy i oprogramowaniu

W okresie wiosny zalecane jest opracowanie planu porządków, odświeżenia swojego pokładu oprogramowania. W ramach nowości tegorocznych planuję ze swej strony kontynuować tematykę testów CIR (Certyfikatu Inżyniera Ruchu) oraz utworzenia wersji poradników w formacie pdf o bardzo tajemniczej nazwie: Zestawy.

Tematyka testów na Inżyniera Ruchu jest dostępna [tutaj]. Zarówno testy jak i planowane w przyszłości "Zestawy" będą zawierały podstawy prawne, z których wynika przestawiana informacja. Wyjątkowo jestem rozgoryczony faktem, że wiele osób działa na zapas, realizuje pewne działania mimo braku podstaw prawnych, aby zrobić kilka rzeczy więcej niż mniej - taka prawna forma "przeznakowania" opracowanych papierów nie prowdzi do niczego dobrego.

W kwestii oprogramowania sprawa jest prostsza. Zwykle korzysta się ze stałego zestawu oprogramowania i łatwo go sprawdzić czy to ostatnia dostępna wersja czy jednak konieczne jest pobranie i zainstalowanie czegoś nowszego. W temacie oprogramowania cad wystarczy zajrzeć na stronę gacad.pl i pobrać nowszą wersję. Gacad.pl pozwoli także zapoznać się z ostatnią wersją GaZnaki lub innego instalatora /nakładki/ do systemu CAD. Pisząc ten tekst jest dostępna wersja GA_Znaki_2020_7.2.0.4-setup.exe, ale zapewne z czasem będą kolejne, nowsze. Pełna informacja o dostępnych aktualizacjach dostępna jest w serwisie - link tutaj.

Inne sterowniki w komputerze można aktualizować ręcznie, ale czasem z uwagi na ich ilość jest to zbyt czasochłonne i łatwo można pominąć coś ważego. Z dostępnych możliwości jest do wyboru m. in. Driver Genius lub Driver Booster PRO. W sieci zapewne można znaleźć inne produkty, które pomogą nam zaktualizować sterowniki w komputerze. Programu do aktualizowania oprogramowania jak na razie nie znalazłem, aby coś pozytywnego o czymś konkretnie napisać. Klasycznie używane oprogramowanie "woła" o nowszej wersji, ale wybranie ręczne sprawdzenia informacji o nowszej wersji pozwoli upewnić się, że nic nowszego nie jest dostępne. Z programów poza BricsCad i GaZnaki polecam oprogramowanie Adobe Acrobat.

Aktualizacja oprogramowania jest zalecana i w mojej ocenie konieczna. Koszty programów nie są duże, a można pracować na najnowszych wersjach i często mieć dodatkową pomoc ze strony producenta, jesli pojawią się nieprzewidziane zdarzenia.

Aktualizację można przeprowadzić bez wychodzenia z domu, nawet jeśli zostanie zainstalowana wersja, która wymaga nowej licencji. Przez okres trialu będzie można korzystać z programu, aż zostanie dostarczony klucz licencji. Mając czas oprócz aktualizacji obecnego oprogramowania można pomyśleć nad poszerzeniem swojego zasobu.

organizacja ruchu projekt oznakowania projekt organizacji ruchu drogowego oznakowanie robót audytor brd projekt organizacji ruchu oznakowanie docelowe projekt znaków oznakowanie drogowe projekt oznakowanie zjazdu roboty drogowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem