gora

CIR - sposób na uporządkowanie w systemie Inżynierii Ruchu

Certyfikat Inżyniera Ruchu //własne rozmyślania o sposobie uporządkowania spraw w systemie

Wielokrotnie w różnych miejscach i okolicznościach podejmowano ciężki temat związany z wymogami dla Inżynierii Ruchu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami projektantem może być każdy. O procedurze związanej z projektami organizacji ruchu wspominałem w artykule z 16 września 2019 r. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że pozyskanie wiedzy w tym zakresie to proces, długa droga, która nie jest lekka i łatwa, nie jest możliwe zaklepanie sobie tej wiedzy za jednym razem. Obecnie nadal odświeżam sobie znane i poznaję nowe przepisy, korzystam z wiedzy jaką umożliwiają szkolenia lub konferencje specjalistyne, aby poszerzać i utrwalać wiedzę.

Mając na uwadze fakt, że osiągnięcie dobrego poziomu wiedzy w tym zakresie wymaga czasu to osiagnięcie przykładowo Certyfikatu Inżyniera Ruchu (CIR) również powinno być wielostopniowe. Znaków drogowych jest kilka grup, klasy dróg i kategorie także są różne więc uważam, że osiągnięcie potwierdzenia wiedzy także powinno być wielostopniowe. Przepisów nie ma, ale to nie zabrania tworzenia propozycji we własnym zakresie. A zatem zacznę testy jako propozycji egzaminowania w celu osiagnięcia Certyfikatu Inżyniera Ruchu.

TEST.01 12.2019 - oznakowanie pionowe

TEST.01 12.2019 - oznakowanie pionowe (odpowiedzi)

Dla ciekawskich proponuję pobrać plik zip i po wydrukowaniu pdfa spróbować się z zakresem pytań. Jest ich tylko 20 - na razie, ponieważ jest to test nr 1. Zakładam, że osoba zainteresowana testem posiada podstawą wiedzę oraz coś więcej. W drugim pliku jest zestaw odpowiedzi, aby było można sobie sprawdzić czy na pewno. Plik z przepisami pdf jest dostępny do pobrania tutaj, więc można sobie pobrać i sprawdzić we własnym zakresie.

 

organizacja ruchu projekt oznakowania projekt organizacji ruchu drogowego oznakowanie robót audytor brd projekt organizacji ruchu oznakowanie docelowe projekt znaków oznakowanie drogowe projekt oznakowanie zjazdu roboty drogowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem