gora

Materiały szkoleniowe - test

test1

Ten artykuł ma tylko i wyłącznie cele edukacyjne. Wzorcem jest istniejące skrzyżowanie w jednym z wielu miast południowej Polski. Oznakowanie zostało lekko tylko zmodyfikowane.

Moim zdaniem projektantem organizacji ruchu jest osoba, która potrafi wyjaśnić istnienie w swoim projekcie znaków, które zaprojektowała oraz potrafi wyjaśnić dlaczego pewne oznakowanie nie pojawiło się w projekcie - skąd wynika reguła. Bazą do wykonania projektu stałej organizacji ruchu oprócz rozporząrzenia o znakach i sygnałach drogowych jest również zestaw wielu innych ustaw, które wskazują pewne prawidłowości, które trzeba stosować w projekcie. Z zasady uważam, że projekt organizacji ruchu, który uzyska zatwierdzenie (teorestycznie) nie może być sprzeczny z ustawą o drogach, rozporządzeniem o warunkach technicznych dróg i ustawy kodeks drogowy (a praktycznie często jest wbrew zasadom kodeksu ruchu drogowego). W wielu przypadkach jadąc drogami naszego kraju widzę, że ta zasada jest często stosowana - projektem organizacji ruchu zmienia się nadrzędne zasady bezpieczeństwa ruchu.

Dla osób zainteresowanych umieszczam powyższy rysunek celem dokonania analizy pod kątem bezpieństwa ruchu drogowego. Wiele rzeczy widać na rysunku, ale dla dociekliwych podaję możliwość pobrania pliku PDF w formacie A4, skala 1:500. Podczas szukania błędów należy wskazywać każdą zauważoną nieprawidłowość, wstępnie widzę co najmniej 12 problemów, ale może ich być więcej. Mapa sytuacyjna jest wykonana na podstawie stanu istniejącego stanu w terenie. Osoby, które chcą zgłębić bardziej wiedzę na temat zmniejszania błędów w swoich projektach proponuję zerknąć i rozwiązać powyższą historię. Odpowiedzi można przesyłać na adres email, zapytania również.

 

organizacja ruchu projekt oznakowania projekt organizacji ruchu drogowego oznakowanie robót audytor brd projekt organizacji ruchu oznakowanie docelowe projekt znaków oznakowanie drogowe projekt oznakowanie zjazdu roboty drogowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem