gora

Warsztaty z Inżynierii Ruchu

W dniach 03 - 05 kwietnia 2019r. w Centrum Konferencyjnym „Atut” w Licheniu odbyły się Warsztaty szkoleniowe zarządców dróg. Organizatorem warszatów jest firma Lehmann+Partner POLSKA Sp. z o.o. Warszaty 2019 pod nazwą: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego wspomagana narzędziami GIS skupiały się na tematyce wykorzystania systemów w zarządzaniu drogami. Mój udział obejmował wykład w zakresie projektowania organizacji ruchu. Całość materiału została oparta na dostępnych systemach, szczególnie na tych dedykowanych zarządcom drogi, ponieważ najlepiej odzwierciedlają potrzeby. 

Wiele systemów jest stacjonarnych, ale coraz więcej pojawia się możliwości korzystania z wersji online. Przykładem systemu web jest LP-Portal. Pozwala w wersji ogólnodostępnej poznać siatkę dróg w danym mieście/powiecie. Identyfikacja dróg na poziomie gminy i powiatu sprawia często podstatowe problemy, a nie każdy zarządca ujawnia listę swoich dróg w wersji pdf. Dla zarządcy drogi jest dostępna wersja z wieloma opcjami (po zalogowaniu się). Użytkownicy którzy się nie zalogują mają również w określonym zakresie dostęp do informacji z portalu. Przykładem portalu jest powiat Oświęcim. Uczestnicy zgłaszali konieczność przeanalizowania kursów pod kątem realizowania w praktyce projektów stałej organizacji ruchu. Materiał opracowany na potrzeby systemów GIS odświeżył ich wiedzę na tematy związane z oznakowaniem. Wiedza teoretyczna była licznie przeplatana przykładami z projektów, przykładami z ewidencji drogowej - praktyki.

organizacja ruchu projekt oznakowania projekt organizacji ruchu drogowego oznakowanie robót audytor brd projekt organizacji ruchu oznakowanie docelowe projekt znaków oznakowanie drogowe projekt oznakowanie zjazdu roboty drogowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem